O zdrowie trzeba dbać, a wszyscy wiemy jak ważny jest ruch i zdrowy tryb życia… szczególnie u seniorów, których kochamy przecież z całego serca.

Zajęci taneczne dla seniorów.

BYDGOSZCZ
Grupy początkujące – TRWAJĄ ZAPISY
wtorek 10:00 -11:00
czwartek 10:00 -11:00

Dlaczego warto tańczyć​?

Coraz częściej można spotkać tańczących starszych ludzi. Jedni tańczą dla przyjemności, inni szukają towarzystwa a jeszcze inni aby utrzymać sprawność fizyczną.

Badania naukowców dowodzą, że tańczące osoby mają sprawniejsze nie tylko ciało ale także i umysł. Osoby chore i nawet po udarach szybciej odzyskują zdrowie i sprawność. Taniec to nie tylko sprawność fizyczna, ale też sposób na zapobieganie chorobom starości w tym demencji. Podczas tańca prawa i lewa półkula zaczynają działać równocześnie, budzą się nieaktywne części mózgu.

Podczas tańca mózg musi jednocześnie monitorować muzykę, rytm i ruchy ciała. Wyniki badań naukowców dotyczące tańczących osób po 60-tym roku życia pokazały, że te osoby są o wiele zdrowsze. Szybciej podejmują decyzje, lepiej analizują i zapamiętują informacje, są silniejsze i sprawniejsze od osób nie tańczących. W czasie tańca wytwarzają się endorfiny, hormony szczęścia a narządy otrzymują więcej tlenu. Taniec ćwiczy wszystkie mięśnie i pozytywnie wpływa na tkankę stawową. Regularny taniec poprawi nie tylko ciało ale aktywność mózgu i pamięć, zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera. Regularne lekcje tańca  wspomagają nasze ciało, mózg i daje dużo szczęścia.

CENNIK

Ilość zajęć w tygodniu Czas trwania  Opłata za miesiąc z góry
1 x w tygodniu 45 minut 80,00 zł
2 x w tygodniu 45 minut 110,00 zł