Tel. 601 448 045 Małgorzata | Tel. 603 707 699 Paulina recepcja@szkolabohema.pl

Warsztaty dla osób, które chcą więcej! Nie tylko tańca, ale też wiedzy 🙂
Ikony polskiej sceny tanecznej w 5 miesięcznym cyklu odwiedzały naszą szkołę, aby dać tancerzom nowe pomysły, rozkminy i zadania 🙂
Warsztaty poprowadzili:

POLSSKY – tancerz, nauczyciel tańca, reprezentant ekipy hip hopowej Kontrabanda Crew oraz New Boogie Down School Południe, a przede wszystkim reprezentujący siebie samego:)W swojej działalności artystycznej jako tancerz i nauczyciel kładzie nacisk na oryginalność, kreatywność w oparciu o Foundations (Social Party Dance) oraz wiedzę. Styl Karola to Freestyle Hip Hop Dance/Hip Hop Boogie dla którego czerpie szerokie inspiracje z innych form tańca takich jak Breaking, Top Rock, Popping/Boogaloo, Locking, Animation, Waving, Krump, House, Dancehall, Bruk Up, Flexing i wielu innych, co sprawia że jego styl jest energiczny i nieokiełznany.
Polssky na scenie Street Dance występuje także w roli jurora na wielu zawodach w Polsce.Prowadzi zajęcia, warsztaty taneczne w całym kraju ,oraz promuje najważniejsze wartości kultury Hip Hop.W swoim spektrum działalności , posiada także doświadczenie we współpracy jako instruktor tańca z osobami niepełnosprawnymi, z ośrodkami wychowawczymi i zakładami karnymi.
W chwili obecnej prowadzi zajęcia taneczne w Lubartowskim Ośrodku Kultury oraz w szkole tańca ID CENTER w Piasecznie.

ZOLSKY – tancerz, nauczyciel tańca, student malarstwa na Wydziale Artstycznym UMCS – członek KontraBanda Crew, New Boogie Down School Południe.
Swoją edukację taneczną zaczął w 2004 roku. Szkolił się u pionierów i najlepszych tancerzy z całego świata, takich jak: Mr Wiggles, Poppin’ Pete, Henry Link, Meech, Niki & Martha, Brooklyn Terry, Jr boogaloo, Iron Mike, Kite, Joseph Go i wielu innych. Stylem w którym się specjalizuje jest hip-hop. W swojej pracy największy nacisk kładzie na rozwijaniu kreatywności i oryginalności z zachowywaniem hip hopowego smaku. Stara się pokazać taniec jako sztukę aniżeli tylko jako formę ruchu. Na scenie street-dance’owej występuje jako nauczyciel, juror i przede wszystkim czynny uczestnik w zawodach w całym kraju jak i za granicą.

RYFA RI –  (Twoja Stara Team, DiilGang, WCK, D.O.G.sFam/ Warszawa) – osoba związana z kulturą Hip Hop i tańcami ulicznymi/ klubowymi od lat. Tancerka i raperka z zajawki. Aktywna w dzieleniu się wiedzą, podstawami i rozkminami w temacie Hip-Hop i House Dance, sędziuje, prowadzi imprezy.

Ryfa zaczęła tańczyć RAP w 96’ u p. Małgosi w podstawówce, potem pobierała lekcje Breaking’u u B-boya Myszy (NASA), aż trafiła pod skrzydła Piotra ‘Sypiego’ Sypniewskiego i B-boya Bartazza i tam wszystko rozkręciło się na serio. Z grupy, którą prowadził Sypi, powstała jednostka specjalna: Twoja Stara Team i tak tradycja tańczenia i freestyleowania po Polsce i za granicą jest kontynuowana do dzisiaj. Na przełomie 2007/ 2008, Ryfa zaczęła prowadzić zajęcia stacjonarne i warsztaty z tańca oraz doszkalać się w dziedzinie House Dance. Ri reprezentuje ekspresyjny styl zarówno w tańcu jak i rapie. Swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne zdobywała wśród: członków jej crew oraz nauczycieli takich jak: Sypi, Pablo, Youya, Pitzo, Temps, B-boy Bartazz, Mr. Wiggles, Brian Green, B-boy Alien Ness, B-boy Ynot, Flockey, Henry Link, Buddha Stretch, Ejoe, Shannon, Caleaf Sellers, Rabah i wielu, wielu innych oraz podczas wielu stoczonych bitew i cypherów.

Hip Hop to dla mnie być sobą, być wiernym swoim najgłębszym wytycznym i wejść na drogę do doskonałości, która nigdy się nie kończy. A tańczenie to język jak każdy inny, komunikacja, tylko, że w sztuce. Także medytacja i wyciszenie. Podczas freestyle’owania opowiadamy o tym kim jesteśmy, co czujemy, budujemy wspólny szyfr i tworzymy. Czyli, ucząc się tańczyć pracujemy nie tylko nad formą, ale przede wszystkim nad treścią ruchów.

ŻUREK – reprezentantka szczecińskiej ekipy Transformers Crew. Jej kariera taneczna zaczęła się w 2006 roku. Tańczy Popping, House a jej specjalizajcą jest Hip Hop. Od 2010 roku do dnia dzisiejszego uczestniczy w warsztatach najlepszych polskich i zagranicznych tancerzy.

LISTA OSIĄGNIĘĆ (zamieszczam tylko z 2 lat, bo przesłała mi 4 strony A4!!!)

2017:

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Street Dance Story (Polska)

⦁              1 miejsce kat. Hip Hop – Śląska Biba (Polska)

⦁             1 miejsce kat. All Styles 3vs3 – Śląska Biba (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Big Dance Elite (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop 2vs2 – Letni Konkurs Tańca (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop 1vs1 – Turbo Jam 7toSMOKE (Polska)

⦁             2 miejsce kat. All Styles – Outbox Me Fusion Battle (Niemcy)

⦁             2 miejsce kat. Hip Hop – Rytm Ulicy (Polska)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop 2vs2 – Wild Style Battle (Niemcy)

⦁             Top 8 kat. Hip Hop 2vs2 – Turbo Jam(Polska)

⦁             Top 8 kat. Hip Hop 1vs1 – Gdańsk Dźwiga Muzę (Polska)

2016:

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Slovak Hip Hop battle (Słowacja)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Real Skill Battle Tom III (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Street Dance Story  (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Trzymaj Level  (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Gorzów Funkowo  (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop – Big Dance Elite  (Polska)

⦁             1 miejsce kat. Hip Hop Music 2vs2 – Letni Konkurs Tańca  (Polska)

⦁             2 miejsce kat. Hip Hop – Eat Your Feet vol. 5  (Polska)

⦁             2 miejsce kat. Hip Hop – Urban Dance Meeting vol. 2  (Polska)

⦁             3 miejsce kat. Hip Hop – Rytm Ulicy  (Polska)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop – Straight End Battles (Litwa)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop – Juste De Fun Battle (Niemcy)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop – Gdańsk Dźwiga Muzę  (Polska)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop 2vs2 – Juste Debout Poland  (Polska)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop 2vs2  – Infinite Force  (Polska)

⦁             Top 4 kat. Hip Hop 2vs2 – Turbo Jam  (Polska)

⦁             Top 8 kat. Hip Hop – Urban Style  (Polska)

⦁             Top 8 kat. Hip Hop 2vs2 – Berlin Best Dancer (Niemcy)

WOCO – czyli prawdziwy pasjonat, na zajęciach u którego nie tylko nauczysz się tańczyć, ale także poznasz historię i kulturę hip hopu.
Jest na scenie od 1997 roku. Przez te lata poznawał wszystkie możliwe style w zasięgu jego ręki. Promuje kulturę hip hop i street dance w każdym możliwym miejscu.
Uczestniczył w wielu zawodach w Polsce i Europie. Był reprezentantem polskiej sceny street dance, gdzie udzielał się w wielu bitwach. Startował w federacji tanecznej IDO. Pięć razy zdobył Mistrzostwo Polski, dwa razy Mistrzostwo Europy, aż w końcu został Wicemistrzem Świata!
Sędziował zawody i prowadził warsztaty w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Włoszech, Szwecji, Finlandii, Belgii, Estonii. Budha Stretch, Link, Caleaf (Elite Force crew), Niako, Salah, Pepito, Salas, Les Twins (France), Lil Phil, Enrico Enrythm, Alex Russo, Carlos, Swoosh (Flawlles), Thomas Benstem, Artem Glotov, Dre10, Hiro (Japan), Brian Green, Asiz (Francja) – to tylko niektórzy z wielkich, z którymi WoCo miał przyjemność prowadzić warsztaty.
Specjalizuje się w hip hop dance, ale nie są mu obce style, takie jak locking, popping, house, krumping i breakdance. Jego główne założenia nauczania to podstawy stylu, historii i kultury tańca. Treningi i spotkania z WoCo to przede wszystkim potężna dawka wiedzy, pasji i mocy. Stawiając na indywidualny rozwój tancerza, stara się wyciągnąć to, co drzemie w każdym, kto wchodzi na parkiet.