Tel. 601 448 045 Małgorzata | Tel. 603 707 699 Paulina recepcja@szkolabohema.pl

Katarzyna Rona-Olszewska

Absolwentka studiów choreograficznych II stopnia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi; absolwentka studiów dziennych I stopnia na kierunku Taniec i Techniki Taneczne (Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu). Ukończyła kurs pedagogiczny prowadzony przez Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych (2016), oraz roczny kurs instruktorski (formy uliczne) organizowany przez Kujawskie Centrum Kultury w Bydgoszczy(2014). W kwietniu 2022r. ukończyła kurs instruktorski metody Pilates, pod okiem Grety Polańskiej-Moidini.

Od 10 roku życia, każdą wolną chwile spędzała z Grupą Flexi (instruktor: Karolina Witkowska) i zespołem Tańca Współczesnego Talizman (pedagog: Anna Bebenow), uczestnicząc w lekcjach, obozach, warsztatach i biorąc udział w turniejach tanecznych. Po maturze, postanowiła “postawić na taniec” i przeniosła się na studia do Poznania. Przez kilka lat to tam, rozwijała swój warsztat zawodowy, ucząc się od wspaniałych tancerzy i pedagogów (m. in. Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Natalia Draganik, Urszula Bernat-Jałocha, Paweł Malicki), biorąc udział w spektaklach i współtworząc je, oraz uczestnicząc warsztatach i festiwalach tanecznych (m.in. OWTW „Na Bosaka” w Połczynie Zdrój, „To nie jest festiwal” w Bytomiu, „Ciałowanie” Kraków, Sfera Ruchu Toruń, warsztaty Gaga).

Równolegle prowadziła (i prowadzi do dziś) zajęcia i warsztaty taneczno- ruchowe (m.in. w Teatrze Tańca w Pobiedziskach, w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, w Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, w prywatnych szkołach tanecznych).

Metody pracy z ciałem, formy ruchowe i techniki taneczne, które kocha najbardziej to: taniec współczesny, taniec fizyczny, techniki modern, improwizacja, Gaga, Pilates.