Elżbieta Ponicka-Bukolt

– Instruktor tańca współczesnego
– Instruktor rekreacji ruchowej fitness
– nowoczesne formy gimnastyki
– odznaczona odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam jako 4-letnia dziewczynka. Już wtedy marzyłam o występach na operowej scenie w roli baletnicy. Zanim stanęłam na scenie już jako dorosła baletnica, minęło wiele lat wytężonej pracy i nauki tańca m.in. w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku. Jednak moje marzenie się spełniło. Zostałam artystką baletu – koryfej w Bydgoskiej Operze Nova, z którą współpracuję do dzisiaj. Podczas wieloletniej pracy na scenie bydgoskiej Opery Nova oraz wielu scenach oper, teatrów w Polsce oraz na tournee zagranicznych m.in. Niemiec, Holandii, Belgii, Szwajcarii, miałam możliwość zaprezentowania wielu partii solowych i zespołowych.

Od wielu już lat zarażam miłością do tańca dzieci w różnym wieku. Praca ta sprawia mi wiele radości i zadowolenia, a osiągane sukcesy moich podopiecznych dają niesamowitą energię do realizacji nowych wyzwań.