Tel. 601 448 045 Małgorzata | Tel. 603 707 699 Paulina recepcja@szkolabohema.pl
Szkoła Tańca Bohema – profesjonalizm i doświadczenie

Szkoła Tańca Bohema powstała z potrzeby podzielenia się przez Małgorzatę Wójcik i Bogumiłę Ćwięka – Borowiak wieloletnim doświadczeniem i pasją.

Małgorzata Wójcik

Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika społeczna – tancerka, choreograf, nauczyciel Tańca, animator kultury, kierownik i wykładowca na kursach choreograficznych II stopnia dla przyszłych nauczycieli tańca ,wykładowca Zaocznego Państwowego Pomaturalnego Studium Kulturalno-Oświatowego w Warszawie, juror wielu konkursów tanecznych.

Za swoją pracę wyróżniona została nagrodami: 2006 – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało jej nagrodę Zasłużony dla Kultury Polskiej 2002 – Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za osiągnięcia pedagogiczne. 1995 – Nagroda Bydgoskiego Informatora Kulturalnego za reżyserię i choreografię musicalu „Za grzechy swoje dorośniesz”

Autorka choreografii otwarcia widowisk plenerowych m.in. Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu w Bydgoszczy 1998r. Twórca, reżyser i choreograf Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy. Organizator i wykładowca warsztatów tanecznych na terenie woj. kujawsko- pomorskiego i Polski. Założycielka, pedagog i choreograf Teatru Tańca GEST działającego nieprzerwanie od roku 1985, koncertującego zarówno na scenach Polski jak i Chorwacji, Wegier, Ukrainy, Litwy, Malty oraz Francji.

Bogumiła Ćwięka-Borowiak

Psychopedagog, choreograf i nauczyciel tańca. Ukończyła studia magisterskie o kierunku psychopedagogika. Otrzymała certyfikat z zakresu choreografii i wokalistyki (warsztaty zorganizowane przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie). Wykładowca na kursach choreograficznych II stopnia dla przyszłych nauczycieli tańca w Koszalinie i Bydgoszczy.

Współorganizatorka i uczestniczka warsztatów tanecznych w Koszalinie dla instruktorów z całej Polski w latach 1989-1995.

Szkoła Tańca Bohema została założona we wrześniu 2009 przez  Małgorzatę Wójcik oraz Bogumiłę Ćwięka – Borowiak, którą w  roku 2020 zastąpiła Paulina Chorzelewska. Od początku istnienia Szkoła Tańca Bohema stała się miejscem spotkań dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Instruktorami w Szkole Tańca są wykwalifikowani pedagodzy, choreografowie oraz pasjonaci tej pięknej dyscypliny. W chwili obecnej Szkoła Tańca Bohema posiada siedzibę główną w Bydgoszczy przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 33 oraz oddziały:

 • Białe Błota (od września 2009)
 • Łochowo (od września 2012)

Uczestnicy zajęć tanecznych w grupach początkujących w naszej Szkole mają okazje prezentować swoje umiejętności na przynamniej 1 turnieju o randze ogólnopolskiej, 2 koncertach organizowanych przez szkołę oraz podczas imprez i festynów na terenie Bydgoszczy i okolic. Członkowie grup turniejowych biorą udział w wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając czołowe lokaty zarówno w kategoriach solowych, duetach, mini formacjach, jak i formacjach.

W funkcjonowanie Szkoły Tańca Bohema na stałe wpisały się następujące inicjatywy:

 •  organizacja nocek dla dzieci i młodzieży
 • organizacja warsztatów tanecznych z topowymi tancerzami i choreografami z Polski i świata
 • organizacja corocznej imprezy DANCE MEETING  dla tancerzy, podczas których uczestnicy zajęć mają okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szeroka publicznością;
 • organizacja corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca “Bydgoska Układanka Taneczna” – turniej przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych w kategoriach hip hop, dancehall, jazz, taniec współczesny,
  inne formy i disco dance;
 • organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w formie stacjonarnej (półkolonie) i wyjazdowej (obozy);
 • współpraca z Fundacją NOWE POKOLENIE – prowadzenie bezpłatnych warsztatów tanecznych dla dzieci i
  młodzieży w ramach Festiwalu Radosnych Serc oraz coroczne występy podczas koncertów organizowanych
  w Myślęcinku na pożegnanie lata;

Szkoła Tańca BOHEMA to także:

 • kilkanaście styli tanecznych i rodzajów zajęć dla dzieci od 3 roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów
 • profesjonalna i wykwalifikowana kadra instruktorów, pedagogów i choreografów,
 • miejsce, w którym spełniają się marzenia o występach na scenie i zdobywaniu nagród.